Charakteristika: Vyhledávač digitalizovaných knih.
Přímý přístup z: Univerzita Karlova
Producent: Google
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: volně dostupný zdroj
Obory: multioborový zdroj
Podrobný popis:

Každá kniha obsahuje stránku „O této knize“ se základními bibliografickými údaji, jako jsou název, autor, datum vydání, délka nebo předmět. U některých knih můžete rovněž zobrazit doplňující údaje, jako jsou klíčové výrazy a fráze, odkazy na příslušnou knihu ve vědeckých publikacích nebo jiných knihách, názvy kapitol a seznam souvisejících knih. U každé knihy uvidíte odkazy, které vás přesměrují na knihkupectví, ve kterých si knihu můžete koupit, a na knihovny, kde si ji můžete vypůjčit.

Knihy mají různé způsoby zobrazení podle toho, jak to umožňuje autorský zákon:

Úplné zobrazení - úplné zobrazení knihy je možné v případě, že se na knihu již nevztahují autorská práva, nebo pokud vydavatel či autor požádal, aby byla kniha plně viditelná. Úplné zobrazení vám umožňuje prohlédnout si kteroukoli stránku příslušné knihy, a pokud je kniha ve veřejném vlastnictví, můžete si rovněž stáhnout, uložit a vytisknout verzi ve formátu PDF. 

Omezený náhled - pokud má Google svolení vydavatele nebo autora, můžete zobrazit omezený počet stránek knihy jako náhled.

Zobrazení fragmentů - zobrazení fragmentů, podobně jako lístkový katalog, zobrazuje údaje o dané knize a pár fragmentů – několik vět, které zobrazí vámi vyhledávaný výraz v kontextu.

Náhled není k dispozici - zobrazí se jenom základní údaje o dané knize. 


Typ zdroje: kombinovaný
Jazyk: vícejazyčný
Kontaktní osoba: Bc. Miriam Vojtíšková