Charakteristika: Referenční zdroj pro filmové umění.
Přímý přístup z: Univerzita Karlova
Vzdálený přístup (EZproxy) pro?: Univerzita Karlova
Vzdálený přístup (Shibboleth) pro?: Univerzita Karlova
Producent: British Film Institute, American Film Instititute, FIAF
Dostupnost do: 31.12.2018
Kategorie: licencovaný zdroj
Obory: Divadlo, film, tanec
Platforma, rozhraní: Proquest
Podrobný popis:

Screen Studies Collection je rozhraní pro vstup do tří významných filmových databází. V každé z nich je možné pracovat samostatně nebo vyhledávat ve všech najednou.

  • Film Index International - filmová knihovna s více než 125 tis. podrobných záznamů o filmech ze 190 zemí od prvních němých filmů do současnosti, vytvářená společností British Film Institute. Databáze obsahuje taktéž informace o téměř 811 tis. osobách, které mají spojitost s filmovým průmyslem.
  • American Film Institute (AFI) Catalog - filmografický zdroj vytvářený American Film Institute (AFI), poskytuje podrobné informace o hraných filmech vyrobených na území Spojených států amerických nebo financovaných americkými produkčními společnostmi v období 1893-1973. Obsahuje také záznamy deseti nejlepších filmů v letech 2000-2007. Databáze obsahuje více než 48 tis. záznamů.
  •  FIAF International Index to Film Periodicals Plus - je databáze filmové literatury a dalších zdrojů z oblasti filmové vědy vytvářená International Federation of Film Archives (FIAF). Obsahuje přes 500 tis. záznamů o časopiseckých článcích z 340 odborných i populárních časopisů od r. 1972 do současnosti. Dostupná Plus verze obsahuje články v plném textu.

 

Zdroj je dostupný také pro externí registrované uživatele.


Typ zdroje: kombinovaný
Jazyk: anglický
Kontaktní osoba: Václav Trunec